You are here

Oversigt over uddannelsesvejledere

I følgende oversigt kan du finde kontakt oplysninger på din uddannelsesvejleder.

 

Uddannelsesvejleder

E-mail

Mobil nummer

Skole tilknytning

1

Anne Iben Lynggård Elf

annelf@roskilde.dk

 30841769

  • Østervangsskolen,
  • Nordskolen Baunehøj
  • TCR

2

Annemarie Hjorth

annemarieh@roskilde.dk

 

30841770

  • TCR

3

Annie Hedevang

 

annieh@roskilde.dk

2498 9794

  • Trekroner skole
  • Roskilde Private Realskole
  •  Absalons skole

4

Caroline Scheibel

carolines@roskilde.dk

 

20532087

  • Ungevejledning

5

Christel Regitze Taunø

christelvt@roskilde.dk

40413862

  • STURoskilde
  • Tjørnegårdsskolen spec

6

Ditte Hejnfelt Baisner

dittehb@roskilde.dk

2311 8337

  • Skovhuset
  • Ungdomsskolen Genvejen
  • Ungdomsskolen Bjerget
  • Ungevejledning

7

Eva Rojan Bagger

evabd@roskilde.dk

24341839

  • Gadstrup Skole
  • Skt. Jørgens Skole
  • Viby Skole

8

Elsebeth Nygaard

elsebeth@roskilde.dk

 

40496174

  • Teamleder, uddannelsesvejledning

9

Harpa Birgisdóttir

harpab@roskilde.dk

 

51151040

  • STU Roskilde
  • Nordgårdsskolen
  • Fjordskolen Lysholm

10

Kent Højgaard

Kenthj@roskilde.dk

 

20532058

  • Himmelev Skole
  • Nordskolen Jyllinge
  • Roskilde Lille Skole

11

Lars Kruse

larsk@roskilde.dk

3084 1767

  • Ungevejleder
  • Roskilde Friskole

12

Lone Bruus

lonebruus@roskilde.dk

3084 1772

  • Ungevejleder

13

Maria Dilling Frølund

Mariadf@roskilde.dk

30442826

  • Margretheskolen
  • Lindebjergskolen
  • Klostermarksskolen

14

Magda Nielsen

magdan@roskilde.dk

30841771

  • STU Roskilde
  • Fjordskolen Hedevang

15

Morten Siig

mortensiig@roskilde.dk

51352933

  • Hedegårdenes Skole
  • Sct. Josef Skole

16

Nina Jacobsen

ninajac@roskilde.dk

30841773

  • Ungevejleder
  • Dankbar

17

Phillip Larsen

phillipl@roskilde.dk

30841762

  • Lynghøjskolen
  • Roskilde Private Skole
  • Tjørnegårdsskolen
  • Vindinge Skole
  • Kristofferskolen
  • Ros Private Skole

 

Senest opdateret

13.04.2021